Velký výklad 3.9.2018

Tento výklad je zajímavý prvními dvěma kartami: dva králové – Slovník nejvyššího řízení následuje po kartě Karty, která taktéž kóduje obecně zábavu a v současnosti především její nepříjemnou vlastnost v podobě ukradeného úsměvu skrze zapojování zdokonalených verzí virtuální reality. Tyto předstírajíc a vkrádajíc se skrze prolhané snové obrazy do vědomí uživatelů přeměňují původně relaxační a skutečně úsměvný a pohodový svět zábavy na něco smrtelně nebezpečného. Ale ani jakkoliv dokonale propracovaná virtuální realita nemůže překonat slovník Nejvyššího – vždy se bude pohybovat v jeho mezích, její neadekvátní rozšíření může urychlit krystalizaci struktur zralých pro výměnu, degradace těch procesů, které se vědomě napojí na VR je nevyhnutná. Nějaké stupně volnosti na egregoriální úrovni ještě zbývají.

Další zajímavost jsou poslední dvě karty: Poznání – zastřešující středová karta; karta Svoboda. Postup je ovšem od karty Svoboda, která  také na dalších významových rovinách kóduje tzv. Rozlišení (alFurqan) toto rozlišení pochází z dialogu neboli aplikace pochybnosti, což je univerzální metodologický prvek, na jehož základě je možné kontaktovat jednu pravdu neboli neviditelnou (chcete-li negativní) podstatu světa. Teprve ten, kdo přijímá na sebe úkol přispět aktivně k rozvoji života a vesmíru nezávisle vypracovávaným individuálním přístupem táhnoucím k celkovosti, teprve ten dostane podporu Nejvyššího – majitele Rozlišení. Proto pravé poznání stává se studnicí jistoty a krásy a dobra a jeho nutnou podmínkou musí být Pravda. A pravda je pochybnosti znovu odolávající model světa na jehož pozadí, v jehož základě můžeme stavět dlouhodobě stabilní život. Nepravdivý systém poznání vede z dlouhodobého pohledu k nestabilnímu systému dostávajícímu se do konfliktu s vyššími úrovněmi řízení, což má za následek všemožné formy menších až větších otřesů a zásahů shora.

Výklad ukazuje, na jakých procesech musíme začít pracovat, pokud chceme dosáhnout dlouhodobě stabilního prostředí bůh-příroda-člověk v ní.

(Interní poznámka: Ritan Lu – lavička – 日坛公园 – 石凳)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..