O kartách a jejich vzniku I.


Před 45 lety v roce 1972 opustil tento svět I.A.Jefremov. Před tím, mimo mnohé jiné, předpověděl v Hodině Býka vznik karet. Ve třech větách resp. v jedné prostřední větě jednoho odstavce popsal všechny jejich kvantitativní náležitosti beze zbytku. Ona sada karet vznikla letos v r. 2017 a obsahuje dvacet šest listů ve shodě s prostorovým určením dvaceti šesti oblastí v osmé spirálové větvi. Oblast interpretujeme jako prostorové určení adekvátně k tomu, jak se každý hrací list prostorově vymezuje proti ostatním hracím listům v balíčku. V abstraktní významové rovině představuje každá karta určitou oblast/okruh řízení. Osmá spirálová větev je odkazem/propojkou na vnější (hierarchicky vyšší) organizaci uspořádání základní šestadvacítky neboli přechodem k dalšímu kvantitativnímu určení – číslu tři. To, co Jefremov směruje ven, stává se u karet vnitřně jednotícím prvkem do celkovosti a ukotvuje vnitřně-vnější celkovost s ohledem na určitost. Kvantitativní určení čísla tři vázané na čas je vstupem negativity odkazujícím trojjedinost Matérie-Informace-Míra jako princip organizace Všehomíra. Takže nosné „tělo“ karet sestává ze třech podsad po osmi kartách zachycujících různými způsoby trojjedinost. Toto „tělo“ je doplněno o dvě dohledové karty (hierarchicky nejvyšší řízení + jeho slovník). „Druhý skluz“ jako první kvantitativní určení v odstavci odkazuje základní číslo 2 a současně procesuálnost celé struktury a její rozvojově-degradační charakter. Číslo dva se projevuje v mnohém např.: jin a jang – vloženost procesů, první diference, základní člen binární soustavy, dvě centra řízení, dvě pohlaví, dvě oči, vnitřek/vnějšek, Rozlišení a tak dále a tak podobně… Jedenáctka kóduje základní sestavu karet nazvanou Střední Sedma viz foto, která je středním členem (11 karet) mezi Malou Sedmou (7 karet) a Velkou Sedmou (13 karet – tzv. První Půlka). Tedy 26 = ( 3 * 8 ) + 2. Zajímavost: pokud prohodíme činitele, dostáváme ( 3 + 8 ) * 2 = 11 * 2 = 22 (Egypt/fotbal). Prostřední věta odstavce v ruském jazyce:

Час Быка – И. А. Ефремов — … Второе, более удачное скольжение по краю бездны – и звездолет пробился в двадцать шестую область восьмого оборота, откуда осталось около трех месяцев пути до Земли. …

Jefremov tímto odstavcem a jeho střední větou válcuje celou dlouhou řadu intelektuálních pokusů individualismu a neznabožství o relativizaci Jistiny neboli věčné, jedné pravdy, neboť ve třech větách vyjadřuje jistou/neměnnou/věčnou pravdu základní struktury Vesmíru a všeho bytí plus i kotví základní principy řízení procesů. Trochu sci-fi: Vzniklé karty – nazvěme je třeba zatím pracovně Nové mariášky – by mohly být zhmotněním středobodu světového zvnitřnění objektivních zákonů Všehomíra na střední úrovni abstrakce hned vedle trojjedinosti, ale i s ní a zároveň také narovnáním zkreslené formy a obsahu dosud existujících listů Mariáše + Tarotových karet tím, že na nich ohlášené/zamlčené nesmysly/podstatnosti opravují a integrují do jednoho balíčku All-In-One, při zachování hratelnosti klasického mariáše jakožto základní hry z negativity s drobnými změnami pravidel, přičemž jedna změna ještě čeká na potvrzení praxí a v současné chvíli je definována ve třech stupních volnosti viz pravidla hry přiložená k balíčku. Další změny a rozvoj v herních vlastnostech nejsou vyloučeny.

Aby však ty karty „podle“ jasnovideckého receptu I.A.Jefremova mohly vzniknout, muselo ještě předcházet zrození jednoho obyčejného života a v něm putování na hraně Rozlišení, ale nejen na ní… Podklady v tom jednom konkrétním životě dozrávaly v letech 2013-2015 a staly se nutnou podmínkou vzniku karet právě a přesně v takové podobě, v jaké vznikly. Pozdější boční zjištění shody kvantitativního určení již hotové sady karet s vyjádřením v odstavci z knihy Hodina býka je „jen“ nebývale pozoruhodným potvrzením jejich adekvátnosti Životu. Za jedinečnou grafickou podobu karet pak patří dík Lucce. O možné další interpretace textu odstavce z knihy I.A.Jefremova ať se pokusí každý sám osobně. Cesta z inferna je možná… nutná… Následuje celý odstavec včetně prostřední zvýrazněné věty v českém jazyce:

Hodina Býka – I.A.Jefremov — …

Temný Plamen se vytrhl z vnější silové zóny nepoškozen, ale s velkými ztrátami energie. Druhý skluz po okraji propasti byl zdařilejší a hvězdolet prorazil do dvacáté šesté oblasti osmé spirálové větve, odkud zbývaly asi tři měsíce cesty k Zemi. Dosedl na známou náhorní plošinu Revat, odkud před 11 měsíci startoval k Tormansu.

Další rozbory a upřesnění na téma vzniku karet budou následovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..