O kartách a jejich vzniku II.

V prvním, možná poněkud nabubřelém článku o vzniku karet jsme se pohybovali po širším okruhu. Nyní bychom se chtěli vydat dovnitř tedy k procesům přímo spojeným s tvorbou karetní sady, jíž jsou věnovány tyto stránky. Budeme především sledovat chronologii, neboť na pořadí vždy záleží.

  1. Nejprve nebyl vůbec žádný plán ani jiné vědomí, které by si kladlo za cíl vytvoření jakýchkoliv karet. Hra v mariáš se standardními 32-listými kartami ( 4 x 8 ) se vyskytovala a jevila se býti celkem zábavnou. A probíhalo řešení praktických úkolů života. Na pozadí dozrávalo uchopení dialogické struktury textovou formou.
  2. V letech 2013-2014-(2015 spíše už jen dolaďování) probíhalo sepisování textu. Tento byl po prázdninách 2015 finálně hotov a v září vytištěn do brožury s měkkými deskami. Brožura obsahovala 26 kapitol, jejichž pořadí se během tvorby ani jednou nezměnilo. Stránkování v brožuře se posléze ukáže jako klíčový vzkaz hierarchicky nejvyššího řízení. Toto řízení se v něm určitým specifickým způsobem nezpochybnitelně vyjevilo. Text je opatřen 66 (64 + 2) nákresy křídou na tabuli.
  3. Před vánocemi v roce 2016 během jednoho obyčejného večera za cca 2 hodiny vzniká návrh karet zakreslený na tabuli viz obrázek výše. Každá z karet je vázána na jednu kapitolu z textu se zachovaným pořadím. Během tohoto návrhu dochází k zajištění/akvizi vzkazu hierarchicky nejvyššího řízení. Tento vzkaz spočívá v středové symetričnosti uspořádání karet zvýrazněných obdélníkem v sestavě základního pořadí, pokud do něj neuvažujeme dvě poslední světle zelené karty. A to nejdůležitější, jak se vliv nejvyššího řízení projevil, vychází z toho, jak došlo k určení obdélníkem zvýrazněných karet. Jejich zvýraznění je odvozeno od stránkování v brožuře. První zvýrazněná karta je vázána na kapitolu, která začíná na stránce, v jejímž čísle se nachází první výskyt dvou stejných cifer, jde o stránku 55. Kapitola druhé zvýrazněné karty začíná na stránce 66, třetí na stránce 77 a čtvrté na stránce 88. Jiný výskyt stejného kvantitativního  určení se v obsahu nevyskytuje. Což vyjadřuje uzamčení principu a jeho sebepotvrzení. Karty vznikají s tím, že mariáš je hra z negativity, jen karetní sada dosud k němu určená si žádá nějaké přeformátování.
  4. První půl rok v roce 2017 vzniká návrh karet pro tisk na karetní papír. Včetně i rubové a lícové strany. V červnu spatřují karty světlo světa. Na obrázku výše jsou vyobrazeny v základním pořadí. Dále během roku 2017 probíhají výklady a zkoumání rozličných sestav.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..