u) karta č. 18 – Práce

Poslední celkový výklad vedl k závěru, že jedině poctivou drobnou prací podpořenou sebevzdělávacím procesem taženým k celkovosti je možné vyvést koráb lidstva bloudící mezi skalisky v temných vodách za poměrně nepříznivého větru zpět do klidnějších vod tak, aby se zase mohl vydat na soustředěnou plavbu směrem k Cíli. A ještě jeden důležitý závěr se vyjevil. Různé falše a zákruty v náboženských systémech se na další plavbě podílet nemohou.

Karta práce kóduje mimo jiné:

  • mužský a ženský princip: muži ven (vzdálenější okolí a dlouhodobější perspektiva – ideálno) a ženy dovnitř (rodinný krb/domácnost/děti a krátkodobější perspektiva – materiálno)
  • poznávací proces může být nastartován a stabilně veden jedině skrze poctivě realizovanou práci a to na všech úrovních řízení od nejnižší, kde předmětem je samotný objekt “neživé přírody” po ty nejvyšší, kde objektem jsou společenské celky až po lidstvo samotné. Takto je také získáván pravdivý obraz světa. Práce ale nesmí být chápána jako otrocká, k takovému jejímu zkreslení dochází právě tehdy, když si někdo uzurpuje výsledky práce druhých a sám při tom reálně nic nevykonává směrem k Cíli.

Poznámka: Když první tři karty v seriálu detail karet ukazují vloženost, pak čtvrtá karta, které se budeme věnovat, musí být karta Poznání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..