Téčko – základní pořadí

Zobrazená sestava je odvozená ze standardní sestavy Téčka s tím podstatným rozdílem, že její uspořádání kopíruje základní pořadí karet. A zde se ukazuje zajímavá souvislost s mezně zevšeobecňujícími kategoriemi Matérie-Informace-Míra zejména pak s tím, jak jsou reprezentovány v noosféře Země. V analytické práci VP SSSR (Vnitřní Prediktor Souborné Sociálně Spravedlivé Rusi) «K současné situaci» č.2 (130), květen 2017 strana 4 na začátku druhé poloviny je uveden následující odstavec a z něho také vycházíme:

Noosféra v aspektu materiálnosti je souhrn fyzických polí, generovaných planetou Země, její biosférou a komponentami biosféry. Noosféra v aspektu informace je souhrn cílů (obrazů budoucnosti) existence Země a komponent její biosféry, tj. smysl života a také paměť planety. Noosféra v aspektu míry je souhrn algoritmiky dosažení cílů, tj. realizace smyslu života. A v řídícím vlivu noosféry se projevují mravně-etické zákonoměrnosti Všedržitelnosti.

Na předkládané sestavě je velmi zajímavá svázanost karet tmavě zelené (Informace) a žluté (Míra) barvy do bloku, jemuž odpovídá termín v KSB a DVTŘ (Koncepce společenské bezpečnosti  a Dostatečně všeobecná teorie řízení) informačně-algoritmické zajištění. Toto zajištění představuje základ řízení a skrze svobodu klíčovou negativní (to není zápornost, spíše neviditelnost, určitá skrytost systémových komponent řízení) složku matérie. Matérie je rozčleněná na procesy řízení a samořízení mezi nimiž dochází na vertikální i horizontální úrovni ke koloběhu informace. Základním mechanismem interakce mezi řídícími procesy všemi směry a jakoby nejvšeobecnějším interfejsem je dialog. Navíc tady jde především o to, aby cíle a prostředky na nižších úrovních řízení procesů byly v souladu s cíli a prostředky na vyšších úrovních až po nejvyšší. Nesoulad v informačně-algoritmickém zajištění mezi nižší a vyšší úrovní vede ke konfliktům a je dlouhodobě neudržitelný, pokud se jedná a zajištění rozvoje dotčených procesů. Konfliktní informačně-algoritmické zajištění vede buď k degradaci, anebo stagnaci, záleží na míře.

A máme tu i mravně-etický rozměr informačně-algoritmického zajištění procesů. Pokud totiž dochází ke kultivaci chybných bloků a schémat v aspektu informačně-algoritmickém, pak nedochází ke zvyšování mravně etické úrovně (jak jednotlivě, tak i celkově) na cestě k postupnému zavedení Království božího na Zemi a naopak dochází k odinstalaci a degradaci právě těch nositelů a šiřitelů paraziticky-degradačních složek. O nevyhnutelnosti tohoto viz Mistr a Markétka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..