Triangle, punk a atd.

Jako takové zpestření možno pohlížet na hru s pracovním názvem Triangle game. Podstata hry se dá shrnout asi takto:

Herní plán sestává z polí pravidelně uspořádaných do rovnostranného trojúhelníku. Základní vlastností je počet polí na hranu. Smysl pro hru mají trojúhelníky s počtem polí na hranu >= 4. Všechna pole kromě jednoho jsou obsazena hracími kameny. Hraje se tak, že se vezme kámen překočí se jeden těsně sousedící a položí se těsně vedle přeskočeného a ten přeskočený se vyjme z hracího pole. Cílem hry je, aby na hrací ploše zůstal pouze jeden hrací kámen.

Program pro hledání řešení uvedené hry včetně zdrojového kódu a soubory s nalezenými řešeními na adrese http://bitbucket.org/dendys7306/triangle.


Dále tu máme aplikaci pro android telefony ke sledování průběhu reálné hry v mariáš typicky desetníkovou variantu, ale možno pochopitelně zvolit i jinou základnu.

Aplikace dostupná na Google Play.

Započítávají se výsledky her pro skupinu hráčů a dané sezení. Zadávání probíhá formou zadání výsledné vyhrané(+) nebo prohrané(-) částky k tomu, kdo byl v útoku. Zadaná částka se u útočníka zdvojnásobí a adekvátně odpočte/připočte obranářům. Taktéž možno sledovat sumu počtů vyhraných her v útoku a v obraně za všechna sezení na skupinu a jejich celkové zobrazení ve formě součtu, kde 1 bod se počítá za hru vyhranou v útoku a 0,5 bodu za hru vyhranou v obraně.


A když už jsme u Mariáše, tak jedna povedená aplikace na hraní jeho starší a stárnoucí verze v offline single módu.

Dostupná na Google Play.

Na obrázku konkrétní hra před zahájením. No prostě to maximum, které lze zahrát a to v ložené podobě, to jsem si prostě musel vyfotit, kolikrát za život příjde na ruku něco podobného, možná, že jen jednou 🙂 A ještě i v červených, no prostě nádhera, takto získaných něco přes dvacet korun, to je vždy vítaná injekce, aby bylo potom možné nějakou dobu se pouštět do rizikových her typu: sedma se třemi trumfy, kilo se čtyřmi a tak dále a tak podobně.

A jinak ta aplikace je fakt dobrá. Velice pěkně hratelná.


“Punk’s not dead vy volové” (legendární hláška člena kapely VZ) … Punk je dneska “napravo” neboli “u pravdy”. A kritériem pravdy je praxe. A v praxi je třeba se pohybovat v metrologicky průkazném prostředí. Ukázka jednoho takového nástroje metrologie. Na domyšlení každému osobně, jak takový nástroj využít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..